site.btaОБНОВЕНА Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл и за полуфиналите на двойки на турнира в Букурещ

Пьотр Нестеров / снимка: БТА

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл и за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

На сингъл поставеният под номер 5 в схемата Нестеров победи във втория кръг с 6:4, 6:4 Пиетро Марино от Италия. Срещата продължи час и 38 минути.

Българинът поведе с 5:0 в първия сет, но Марино успя да намали изоставането си на само на един гейм. Все пак Нестеров съумя да затвори сета с 6:4 на собствен сервис.

Във втората част българинът изостана с 1:3, но спечели пет от следващите шест гейма. За място на полуфиналите той ще играе срещу представителя на домакините от Румъния Йоан Кирица.

По-късно през деня Нестеров и Илия Снитари от Молдова, поставени под номер 2, победиха Валентин Ванта (Румъния) и Гай ден Хейер (Нидерландия) с 6:2, 6:7(5), 10-4.

В полуфиналите българинът и молдовецът ще се изправят срещу Фин Бас от Великобритания и Флоран Ба от Франция.

Преди две седмици Нестеров стана двоен шампион на друг турнир в Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Към 12:49 на 16.06.2024 Новините от днес