site.btaБългария завърши на десето място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Снимка: Димитър Петков, БТА

Тимът на България в състав Калина Атанасова, Олга Храмова, Йоана Илиева и Емма Нейкова завърши на десето място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка на сабя жени, която се състоя в зала „Колодрума“ в Пловдив.

В конкуренцията на още 15 отбора, българският тим стартира с двубой срещу представителките на Испания, които обаче се оказаха непреодолимо препятствие и надделяха с категоричния общ резултат от 45:29. Така българките останаха в борбата за разпределение на местата от 9-о до 16-о.

В първия си двубой в тази фаза Атанасова, Храмова, Илиева и Нейкова се справиха безпроблемно със съпротивата на отбора на Великобритания с 45:26. След това преодоляха и състава на Полша с общ резултат 45:36, за да срещнат представителките на Германия в битка за деветото място.

В последния си дуел българските сабльорки бяха напълно равностойни на своите опонентки, но в крайна сметка отстъпиха с 39:45 и останаха на десета позиция в крайното класиране.

Победител в отборната надпревара стана съставът на Украйна, на второ място завърши Испания, а бронзовите отличия бяха спечелени от тима на Франция.

Към 12:38 на 02.06.2024 Новините от днес