site.btaТри титли за България в първия ден на Европейското първенство по карате киокушин във Варна

Рая Димитрова, снимка: организаторите

Три титли спечелиха българските състезатели в първия ден на Европейското първенство по карате киокушин за всички възрасти във Варна. Шампионатът събира повече от 700 спортисти от 21 страни.

Рая Димитрова е само на 15 години и стана европейска шампионка на ката със страхотно изпълнение на татамито. Тя е представител на варненския спортен клуб Ичи Геки.

Много добро представяне направи боецът от СК Спирит (Бургас) Стратимир Стратиев. При юношите 16-17 години той се пребори за титлата, след като триумфира в категория над 80 кг. Той изигра изключително правилно тактически мача си на финала и взе златото.

Още една титла за България в първия ден на първенството спечели Адриан Бояджиев от СК Ичи Геки (Варна). При момчетата 10-11 години кумите той успя да се пребори за европейския трофей.

Първенството във Варна ще бъде официално открито утре в 10.00 часа, а след това продължават още битки за медалите.

Към 11:52 на 02.06.2024 Новините от днес