site.btaГергана Топалова загуби на полуфиналите в Загреб

Гергана Топалова загуби на полуфиналите в Загреб
Гергана Топалова / снимка: БТА

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова отпадна на полуфиналите на силния турнир на клей в Загреб с награден фонд от 60 000 долара.

24-годишната Топалова загуби с 3:6, 1:6 от представителката на домакините от Хърватия Тара Вюрт.

През миналата година Топалова и Вюрт играха на два пъти, като тогава и два пъти победителка бе българката. Днес обаче Вюрт бе по-добрата на корта, като това си пролича съвсем ясно след средата на първия сет.

Дотогава двете си размениха по два пробива за резултат 3:3. Последва обаче дълга серия на хърватката, която спечели девет от следващите десет гейма, а с това и мача.

На финала Вюрт ще уграе със сръбкинята Лола Радивоевич, която в другия полуфинал се наложи над швейцарката Жил Тайхман с 6:3, 6:4.

Към 17:26 на 01.06.2024 Новините от днес