site.btaШахтьор (Донецк) е носител на Купата на Украйна за 14-и път

Шахтьор (Донецк) е носител на Купата на Украйна за 14-и път
Футболистите на Шахтьор (Донецк) спечелиха и титлата, и купата на Украйна. снимка: AP Photo/Daniel Cole

Шахтьор (Донецк) спечели Купата на Украйна, побеждавайки с 2:1 Ворскла (Полтава) на стадиона в Ривне и направи дубъл в страната, след като седмица по-рано триумфира с шампионската титла.

В дълги периоди от началото на срещата нямаше кой знае какви ситуации, макар футболистите на Шахтьор да доминираха в разиграването на топката. В 40-та минута Данило Сикан откри резултата. Заучено положение от свободен удар в центъра на терена намери Иракли Азаров на дясното крило, който центрира и Сикан от наказателното поле откри резултата. В интерес на истината, минути по-рано бразилецът Кевин беше близо до откриването на резултата, но вратарят на Ворскла Павло Исенко спаси.

10 минути след началото на второто полувреме Шахтьор стигна до втори гол. Разиграване от ъглов удар от дясно завърши с удар с глава на Йевхен Конопля. Вратарят Исенко отби топката, но както показа и телевизионното повторение, тя премина голлинията с пълния си обем.

Пет минути преди последния съдийски сигнал отборът от Полтава намали резултата и опита да вкара мача в продължение. Иля Крупски навлезе от дясно, бразилецът Кевин се отказа да го гони. Крупски нахлу в наказателното поле и отправи прострелно подаване, а резервата Микола Ковалюк постави крак и от него топката влезе в мрежата. Но въпреки това, повече положения пред вратата на Ризник нямаше и така "оранжево-черните" се поздрави с рекордна 14-а купа на независима Украйна.

Към 04:36 на 01.06.2024 Новините от днес