site.btaОтборът на Пакш триумфира с купата на Унгария по футбол след успех над Ференцварош

снимка: официална страница на Paksi FC

Отборът на Пакш спечели Купата на Унгария по футбол след като победи на финала Ференцварош с 2:0 след продължения. Мачът се игра на стадион "Пушкаш Арена" пред 51 900 зрители, които не скучаха и през редовните 90 минути, които завършиха 0:0. Това е първа купа на страната за малкия клуб от Южна Унгария, ситуиран на брега на река Дунав, на 100 км от Будапеща.

Двата отбора са на първите две места и в първенството, но докато Ференцварош отдавна е шампион, тъй като има 71 точки, то тимът на Пакш се бори за 2-ата позиция, която в момента държи с 55. След тях са Фехервар и Академия Пушкаш с 53 и 52 кръг преди края.

Отборът на Пакш влезе в елита на унгарския футбол през 2006-а година и до момента никога не е изпадал. В последно време обаче е постоянно в битката за трофеи и медали, като през 2022-а година стигна до финал за купата, но загуби. През 2011-а пък остана на 2-о място в първенството и в същия сезон спечели Купата на Лигата.

Мачът започна с атаки на Ференцварош, като Адама Траоре създаваше проблеми на Пакш основно отдясно, а когато веднъж мина през защитата, вратарят Сапанош спаси отбора си от гол. Хората от Пакш рядко стигаха до другата врата в тези моменти, но след 30-ата темпото се успокои.

През второто полувреме Ференцварош държеше инициативата, но така и не стигна до възможност за гол. От своя страна Пакш можеше да вкара с една от малкото си атаки.

В началото на продълженията Ференцварош пак атакуваше по-устремно, но пусна гол в 98-ата минута, когато Кристоф Пап вкара след корнер с глава. До края на 120-те минути отново шампионите атакуваха, но бяха наказани с втори гол в добавеното време. И вратарят Варга се беше включил в атака и Жоллт Харащи без проблеми прати топката в мрежата, въпреки че беше гонен от двама бранители.

Към 05:46 на 01.06.2024 Новините от днес