site.btaСелтик триумфира с трета поредна титла в Шотландия след разгром срещу Килмарнък

Селтик триумфира с трета поредна титла в Шотландия след разгром срещу Килмарнък
снимка: AP/Jane Barlow

Селтик триумфира с трета поредна титла във Висшата лига на Шотландия. Отборът от Глазгоу разгроми с 5:0 като гост Килмарнък и кръг преди края на сезона има 6 точки преднина пред Рейнджърс.

"Зелено-белите" поведоха в резултата на стадион "Ръгби Парк" още в  петата минута след попадение на Адам Айда, който се разписа отблизо на празна врата след асистенция на Мат О'Райли.

Само седем минути след това Алистър Джонстън подаде за Дайдзен Маеда и японският национал направи 2:0 при идентична ситуация.

До края на първата част "зелено-белите" реализираха още един гол, който беше дело на Джеймс Форест в 35-ата минута.

След почивката превъзходството на шампионите продължи и О'Райли се разписа още два пъти, в 51-ата и 71-ата минута. Веднъж и гредата помогна на домакините да не допуснат ново попадение във вратата си.

Селтик спечели титлата за 54-ти път в своята клубна история, докато Рейнджърс има един шампионски трофей повече. Двата гранда ще се изправят един срещу друг на финала в турнира за купата на Футболната асоциация на 25 май.

Към 04:48 на 01.06.2024 Новините от днес