site.btaЮвентус победи Аталанта с гол на Влахович и спечели 15-а Купа на Италия

Ювентус победи Аталанта с гол на Влахович и спечели 15-а Купа на Италия
Снимка: АП

Ювентус спечели Купата на Италия по футбол след победа на финала над Аталанта с 1:0.

Душан Влахович отбеляза единственото попадение в мача още в 4-а минута. Сърбинът получи пас от Андреа Камбиазо и хладнокръвно реализира за 1:0.

Ранното попадение предопределя поведението на двата отбора в двубоят на "Олимпико". Юве се бранеше умело и Аталанта не успя да стигне до нито един удар в очертанията на вратата.

През втората част Влахович за втори път прати топката в мрежата на бергамаските, но след преглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 79-ата минута Аталанта можеше да изравни, но удар на Луукман уцели греда.

Пет минути по-късно Фабио Мирети от Юве имаше ситуация, но удари напречната греда.

В крайна сметка резултатът 1:0 се запази до края и Ювентус завоюва рекордната си 15-а Купа на Италия.

Към 04:38 на 01.06.2024 Новините от днес