site.btaЛудогорец спечели Купата на БФС при децата до 14 години след минимална победа над Славия

Момчетата от набор 2010 в школата на Лудогорец (Разград) спечелиха Купата на БФС в своята възраст, след като на финала във Велико Търново победиха Славия с 1:0. Единственото и победно попадение за "орлите" вкара Ахмед Якуб още в 12-ата минута.

Първото полувреме беше по-динамично, като малките слависти бяха с една идея по-активни и по-настъпателни. Въпреки това, те не успяха да отвърнат на гола и така двата отбора се прибраха на почивката с минимален аванс на разградчани. През второто полувреме темпото рязко спадна и така двата тима не успяха да променят картината и резултата.

По този начин момчетата на треньора Емилиан Петров взеха реванш от същия съперник, който през миналата година на същото място ги победи. Тогава Славия при набор 2009 се наложи над Лудогорец след изпълнение на дузпи. Това е и първото национално състезание за младите футболисти до 14 години, след като досега са играли в регионите си. От есента те ще се включат в Елитната група до 15 години.

Към 04:19 на 29.05.2024 Новините от днес