site.btaБерселона се наложи над Реал Сосиедад и се върна на второ място в испанската Ла Лига

Снимка: AP Photo/Joan Monfort

Отборът на Барселона победи Реал Сосиедад с 2:0 в мач от испанската Ла Лига в понеделник и излезе на второ място в класирането след осигурилия си титлата Реал Мадрид. Тимът на Шави Ернандес започна да излиза от кризата, след като бе загубил три от последните си четири мача.

Барселона, който загуби от Жирона в каталунското дерби преди седмица (2:4), сега се възползва от грешната стъпка на съседите си, които завършиха 2:2 в Алавес в петък, за да се върне на позицията на подгласник.

Бившият нападател на Унион Берлин Шералдо Бекер вкара за Реал Сосидад в 23-ата минута, но попадението не бе зачетено. Така Барса успя да поведе в самия край на първата част чрез младия си талант Ламин Ямал. Крилото вкара с хубав фалцов удар при атака, развита от Роберт Левандовски и Илкай Гюндоган. Това бе пети гол за Ямал в първенството и осми във всички турнири през сезона.

През втората част вратарят на гостите Алекс Ремиро спаси удари на Рафиня и Феран Торес, но капитулира в добавеното време при удар от дузпа на Рафиня.

Реал Сосиедад отстъпи шестото място, което е гаранция за класиране в Лига Европа, на Бетис, който в неделя се наложи над Алмерия с 3:2.