site.btaАстън Вила изравни на Ливърпул в края на мача

Астън Вила изравни на Ливърпул в края на мача
Снимка: AP Photo/Rui Vieira

Астън Вила и Ливърпул завършиха 3:3 в зрелищен мач в Бирмингам, с който се затвори 37-ият кръг на английската Висша лига. Това бе последен мач на мениджъра на "червените" Юрген Клоп при гостуване.

Астън Вила, който съвсем наскоро бе елиминиран категорично от гръцкия Олимпиакос на полуфиналите в Лигата на конференциите, започна мача по най-лошия начин, като при безобидно центриране на Харви Елиът, аржентинският вратар Емилиано Мартинес направи сериозна грешка и си вкара автогол още във втората минута.

Юри Тилеманс успя за изравни за домакините, но Ливърпул отново поведе преди почивката чрез попадение на Коди Гакпо, което бе признато след преглед със системата за видео асистенция на реферите за положение на засада.

След почивката гостите си осигуриха комфортен аванс с гол на Джарел Куанса, като в случая му помогна и гредата.

Виланите обаче намериха сили да се върнат в мача с два гола на колумбийския нападател Джон Дуран, който се появи като резерва в края на мача.

Ливърпул на Клоп ще завърши сезона с домакински мач с Уулвърхямптън в неделя.

Астън Вила почти си осигури четвъртото място - символ на класиране в Шампионската лига, като има 5 точки аванс пред петия Тотнъм, който обаче има мач по-малко и тази вечер ще посрещне шампиона и претендент за титлата Манчестър Сити.