site.btaМедведев надигра Меджедович в три сета на Мастърс турнира в Рим

Медведев надигра Меджедович в три сета на Мастърс турнира в Рим
Снимка: АП

Руският тенисист Даниил Медведев победи сърбина Хамад Меджедович в три сета в третия кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс в Рим.

Срещата продължи 2 часа 53 минути и завърши при резултат 7:6 (5), 2:6, 7:5 в полза на четвъртата ракета на света.

Защитаващият титлата си Медведев направи 10 двойни грешки и реализира 4 точки за пробив от 8.

Съперник на Медведев на осминафиналите на Мастърса в Рим ще бъде американецът Томи Пол, който преди това победи германеца Доминик Кьопфер с 6:4, 6:3.

Датският представител Холгер Руне загуби в три сета от Себастиан Баес от Аржентина в друга среща от третия кръг - 6:2, 2:6, 3:6.

В следващия кръг Баес ще играе срещу Хуберт Хуркач от Полша, който елиминира друг аржентинецът Томас Ечевери със 7:6(7), 6:2.

Към 23:43 на 07.06.2024 Новините от днес