site.btaЗащитаващият титлата си в НБА отбор на Денвър постигна втори пореден успех над Минесота като гост и изравни полуфиналната серия

Минесота – Денвър                          107:115

Защитаващият титлата си в НБА отбор на Денвър Нъгетс изравни полуфиналната серия в Западната конференция, след като постигна втора победа като гост над Минесота. Никола Йокич вкара 16 от всичките си 35 точки в четвъртата част, а Аарън Гордън добави 27, след като имаше успешни 11 от 12 стрелби от игрови ситуации. Така след 115:107, Нъгетс чакат петата среща в четвъртък в своята зала.

Джамал Мъри завърши с 19 точки за победителите, като 12 от тях вкара в последния период от мача. Но енергията му дойде от последната секунда на първото полувреме, когато вкара от централната линия в момент, когато звучеше финалната сирена и направи резултата 64:49 за своите. Всъщност преднината на Денвър почти през цялото време имаше двуцифрено изражение, с изключение на началните минути на второто полувреме.

Антъни Едуардс вкара 44 точки в ново грандиозно представяне за Минесота, което се оказа и клубен рекорд за мач от елиминациите с 16 успешни от 25 стрелби от игра. Но въпреки предимството в борбите 42-31, Вълците бяха победени в собствената си зала за втори пореден път.

Без да блести особено, Майк Конли вкара 15 точки, Карл-Антъни Таунс отбеляза едва пет коша от 18 стрелби от игра, приключи с 13 точки, но и 12 борби. Руди Гобер се живна в края на срещата с 11 точки и да вземе 14 борби.

В Индианаполис домакините постигнаха втората си най-изразителна победа в плейофите, сразявайки Ню Йорк със 121:89 и серията в източния полуфинал вече е 2-2 победи. Тайризи Халибъртън вкара 20 точки, Ти Джей Макконъл добави 15 и 10 асистенции за Индиана Пейсърс, които влязоха в плейофите от 6-ото място.

Халибъртън също така взе 6 борби, направи пет подавания и вкара четири тройки. Гостите от Никс, които приемат петата среща, не се представиха на нивото от първите срещи, както и от първия кръг. Накрая те приключиха само с трима играчи с двуцифрени показатели. Алек Бъркс завърши с 20, Джейлън Брънсън вкара 18 – най-малкото му в тези плейофи, а Дюс Макбрайд завърши с 16. Тимът като цяло стреля 33,7% от полето, 18,9% от зоната за 3 точки.

Също така за тях това е четвъртата най-сериозна загуба в плейофите след поражението с 41 точки от Чикаго през 1990-а, с 40 от Филаделфия през 1978-а и с 35 от Детройт през 1990-а година.

Към 21:31 на 23.05.2024 Новините от днес