site.btaДалас елиминира защитаващия титлата си Лас Вегас в първия кръг на плейофите в НХЛ

снимка: AP Photo/Brandon Wade

Далас победи защитаващия титлата си тим на Лас Вегас с 2:1 в седмия мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ) и спечели серията с 4:3 успеха.

Уайът Джонстън в 15-ата минута и Радек Факса в 41-ата минута бяха точни за успеха, а Брет Хоудън в 36-ата вкара за шампионите от миналия сезон.

В следващия кръг на плейофите Далас ще играе срещу Колорадо, който елиминира Уинипег с 4:1 победи. Първият мач от серията е на 9 май в Далас.

Старши треньорът на Далас Питър Дебур няма загуба в седми мач от плейофите в НХЛ - осем победи от осем двубоя.

В края на редовния сезон Далас стана победител в Централната дивизия, а Вегас, настоящ носител на Купа "Стенли", завърши четвърти в Тихоокеанската дивизия.

През 2023-а Лас Вегас спечели титлата за първи път, побеждавайки Флорида на финала с 4:1. През 21 век само Питсбърг (2016, 2017) и Тампа Бай (2020, 2021) успяха да защитят Купа "Стенли".

Ню Йорк Рейнджърс победи Каролина с 4:3 у дома в първия мач от втория кръг на плейофите на НХЛ и поведе с 1:0 в серията.

Мика Зибанеджад вкара два гола и записа асистенция за успеха, а по едно попадение добавиха Винсънт Трочек и Артьоми Панарин. За Каролина се разписаха Джейкъб Славин, Мартин Нечас и Сет Джарвис.

Игор Шестьоркин отрази 22 удара, за да стане третият вратар в историята, който записва пет поредни победи в плейофите, присъединявайки се към Дейв Кър (1937) и Майк Рихтер (1994).

В серията се играе до четири победи, а втората среща е на 8 май в Ню Йорк.

Срещи от плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада, играе се до четири успеха в седем мача: