site.btaКристиано Роналдо с хеттрик за победа на Ал Насър в първенството на Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо не може да спре да вкарва в първенството на Саудитска Арабия / снимка: АП/AP Photo

Кристиано Роналдо записа третия си хеттрик в последните 40 дни при победата на Ал Насър с 6:0 над Ал Уехда в среща от 30-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

С попаданията си 39-годишният португалец вече има 41 гола в 40 мача този сезон за клубния си тим.

Роналдо откри в петата минута след грешка на вратаря на Ал Уехда, а в 12-ата надскочи двама противници и с глава покачи на 2:0. Хеттрика си той оформи в 52-рата минута, когато бе изведен зад защитата на гостите от съотборника си Садио Мане, за да покачи на 5:0.

Останалите три гола за "жълто-сините" бяха дело на съотборника на Роналдо в националния отбор на Португалия Отавио, Мане и Мохамед ал Фатил в самия край на срещата.

С победата Ал Насър събра 74 точки, като запазва второто си място в класирането. Тимът обаче има само теоретични шансове за титлата, тъй като изостава с 11 от лидера Ал Хилал. Ал Хилал може да стане шампион на Саудитска Арабия още в понеделник, ако надиграе Ал Ахли като гост.

Към 17:56 на 18.05.2024 Новините от днес