site.btaФермин Алдегер спечели Гран при на Испания в Мото 2, Колин Фейер ликува в надпреварата в Мото 3

снимка: Jose Breton /AP Photo

Фермин Алдегер спечели състезанието за Голямата награда на Испания в клас Mото 2, четвърти кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Състезателят на SpeedUp Racing триумфира на родна земя с време 35:36.316 минути, изпреварвайки американецът Джо Робъртс (OnlyFans American Racing Team) и сънародника си Мануел Гонсалес (QJMOTOR Gresini Moto2™). Робъртс остана на 1.287 секунди от победителя, а Гонсалес на 1.568 секунди зад Алдегер.

Второто място за Джо Робъртс му осигури лидерството в генералното класиране при пилотите в Мото 2 с 69 точки. Робъртс изпревари досегашния лидер Серхио Гарсия (Испания, MT Helmets - MSI), който финишира на четвърта позиция в днешното състезание, на 6.226 секунди от Алдегер и вече е втори в общото класиране с 64 точки. Фермин Алдегер заема третото място с 54 точки.

В по-долния клас Мото 3 победата грабна нидерландецът Колин Фейер (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) с време 33:29.725 минути. Втори и трети финишираха двама испанци, съответно Давид Муньос (BOE Motorsports) с изоставане от 0.045 секунди и Иван Ортола (MT Helmets - MSI) на 0.871 секунди.

След четири кръга в класирането при пилотите клас Мото 3 на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта продължава води испанецът Даниел Олгадо (Red Bull GASGAS Tech3), който събра 74 точки със седмото си място днес. Давид Алонсо (CFMOTO Gaviota Aspar Team) от Колумбия държи втората позиция с 68 точки, а третият Фейер има 46 в актива си.

Към 02:32 на 13.05.2024 Новините от днес