site.btaМарк Христов достигна до репешажите на Европейското първенство по джудо в Загреб

снимка: БТА архив

Марк Христов загуби на репешажите в категория до 73 килограма на Европейското първенство по джудо за мъже и за жени в Загреб (Хърватия).

Българинът отстъпи в равностойна среща с "вадзари" на Лаша Шавдатуашвили (Грузия), носител на три олимпийски медала и шампион от Игрите в Лондон 2012. Още във втората минута националът беше на път да победи именития си съперник.

Преди това Христов постигна две победи - над Акил Джакова (Косово), европейски шампион от 2021-а и седми на олимпиадата, а след това преодоля с "ипон" в продължението Тохар Бутбул (Израел), бронзов олимпийски медалист в отборната надпревара и втори в Европа през 2021-а. На четвъртфиналите той отново направи равностойна среща с Жоан-Бенжамен Габа (Франция), носител на три медала от световни първенства, но загуби с "вадзари".

Другият български представител в категорията Денислав Иванов загуби на старта от Георги Чикелидзе (Грузия).

Поражения претърпяха също Йоана Манова (63 кг) и Георги Граматиков (81 кг).

В събота от 11:30 часа са схватките в тежките категории. Тогава ще стартират Ивайло Иванов (90 кг), както и Даниел Дичев и Борис Георгиев при 100-килограмовите, а внеделя е отборната смесена надпревара.

Към 11:37 на 07.05.2024 Новините от днес