site.btaРеал Мадрид взе преднина срещу Баскония с победа в първия плейофен мач от баскетболната Евролига

Венсан Порие (дясно) вкара десет точки и спечели седем борби / Снимка: AP Photo/Darko Vojinovic, архив

Реал Мадрид продължи защитата на титлата си в баскетболната Евролига за мъже с победа с 90:74 (26:17, 22:20, 22:16, 20:21) срещу Баскония в испанското дерби от плейофите на баскетболната Евролига за мъже. Двата отбора ще се срещнат отново в столицата в четвъртък.

Домакините бързо изградиха двуцифрена преднина, която нарасна до 17 точки при 42:25. Мадридчани завършиха първото полувреме с аванс 48:37 и авансът им надхвърли 20 пункта в третата четвъртина, което предопредели изхода от първия плейофен мач срещу Баскония.

Джанан Муса бе най-резултатен за Реал Мадрид с 16 точки, а Венсан Порие записа десет пункта и седем борби. Серхио Юй пък наниза две тройки и стана баскетболистът с най-много точни стрелби от далечно разстояние в историята на най-престижния баскетболен турнир в Европа. Маркъс Хауърд вкара 15 точки за Баскония, но получи травма и игра само 18 минути.

Американецът с български паспорт Коуди Милър-Макинтайър вкара 14 точки, към които добави пет асистенции и четири борби.

Макаби Тел Авив спечели с 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17) срещу Панатинайкос и записа победа като гост в първия плейофен мач между двата отбора. Гръцкият гранд ще приеме израелския си съперник и във втория двубой в четвъртък.

Бонзи Колсън записа 18 точки за победителите, а Лоренцо Браун добави 16. Уейд Болдуин пък вкара 15, но напусна играта заради контузия. Матия Лесор бе най-резултатен за Панатинайкос с 22 точки, а Костас Слукас добави 12 и записа личен рекорд с 13 асистенции.