site.btaЛевски записа втора победа над ЦСКА и се доближи максимално до титлата в мъжкото волейболно първенство

Левски е на победа от титлата в мъжкото волейболно първенство / снимка: БТА

Втора среща от финала в мъжкото първенство по волейбол на България

ЦСКА - Левски - 1:3 (20:25, 28:30, 25:19, 22:25)
* Левски води с 2:0. Играе се до три победи от пет мача.

Отборът на Левски е само на победа от това да сложи край на 15-годишната си суша без титла в мъжкото волейболно първенство. Във втория мач от финалната серия Левски спечели с 3:1 (25:20, 30:28, 19:25, 25:22) гейма като гост на ЦСКА и поведе с 2:0 победи. "Сините" могат да затворят серията още в петък, ако спечелят в собствената си зала "Левски София".

Двубоят в зала "Христо Ботев" в Студентски град премина при чудесна атмосфера, създадена от привържениците на ЦСКА, но те останаха разочаровани, тъй като Левски показа много повече аргументи за това да вземе победата.

"Сините" влязоха по-добре в мача и успяха да поведат в средата на първия гейм с 15:11 точки. ЦСКА изравни при 18:18, но нова точкова серия на гостите им позволи да спечелят първия гейм с 25:20.

Във втория гейм Левски продължи да води играта и волейболистите на Николай Желязков излязоха напред с 19:12. Те имаха и пет геймбола при 24:19, но с много добра игра на сервис и в защита ЦСКА се измъкна и доведе резултата до 24:24. "Червените" имаха и геймбол при 27:26, но тогава Симеон Николов с няколко ключови прояви позволи на Левски да направи нов обрат, с който да затвори гейма с 30:28 след блокада на Светослав Гоцев.

ЦСКА заигра най-добрия си волейбол в третия гейм. В него "червените" отвориха солидна разлика още в началото и го спечелиха с 25:19.

Домакините започнаха по-добре и в четвъртия гейм, като в средата имаха преднина от четири точки при 17:13. Тогава обаче дойдоха много силни минути за Владимир Гърков, който със сервиса си обърна хода на мача. Точка на спора сложи Алехандро Торо, който с атака от зона на две донесе победата на "сините".

Най-резултатен за Левски бе Венислав Антов с 16 точки, а Владимир Гърков прибави 15. Светослав Гоцев завърши с 11 точки.

За ЦСКА над всички с 24 точки бе Страхиня Бързакович, а влезлият като резерва Хорхе Гарсия добави още 11.

Към 19:44 на 03.05.2024 Новините от днес