site.btaМарица (Пловдив) е на една победа от десета поредна титла в женското волейболно първенство

Марица (Пловдив) постигна категоричен успех и във втория мач от финалния плейоф / снимка: Боян Ботев, БТА

Отборът на Марица (Пловдив) се доближи само на една победа до спечелването на десета поредна титла в Националната волейболна лига за жени. „Жълто-сините“ записаха втори пореден успех във финалния плейоф в първенството, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като домакини и във втората среща от финалната серия, която се играе до три спечелени мача от възможни пет.

В пловдивската зала „Сила“ възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов взеха инициативата от самото начало на мача и отвориха ранна преднина от 7:2, която постепенно в хода на първия гейм увеличиха до 19:11 и го затвориха без проблеми при 25:19.

Втората част стартира силно за тима на ЦСКА, който спечели първите пет разигравания за 5:0. Домакините обаче бързо наваксаха пасива си до 8:8. „Червените“ отново излязоха напред в резултата при 14:11 след силна игра на блокада, но Марица изравни – 17:17. Стигна се до 23:23, когато шампионките показаха по-добра концентрация и спечелиха следващите две точки, за да вземат и втория гейм – 25:23.

Третата част започна равностойно. Постепенно обаче "жълто-сините" наложиха волята си в средата на гейма и отвориха солиден аванс от 21:12 след серия от шест безответни точки, което се оказа решаващо за крайния изход от двубоя - 25:15.

Третият мач от финалната серия е на 21 април (неделя) от 18:00 часа в зала „Христо Ботев“ в София.

Към 21:11 на 01.05.2024 Новините от днес