site.btaОБНОВЕНА Холгер Руне и Феликс Оже-Алиасим се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в Мюнхен

снимка: Sven Hoppe /dpa via AP

Вторият поставен Холгер Руне (Дания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) от сериите АТП 250 с награден фонд 579 320 евро.

Руне се наложи във втория кръг над колумбиеца Даниел Галан с 6:4, 6:2 за час и 34 минути.

Датският тенисист започна отлично двубоя с ранен пробив, поведе с 2:0 и поддържаше аванса си до успешното 6:4. Във втората част той стартира с нови два пробива и четири поредни гейма за преднина от 4:0, преди да приключи срещата при първия си мачбол за 6:2. Негов съперник в спора за влизане в топ 4 ще бъде швейцарецът Марк-Андреа Хюзлер. Той преодоля Яник Ханфман от Германия с 6:2, 6:4.

Място на четвъртфиналите заслужи и третият в схемата Тейлър Фриц от САЩ. Той отстрани испанеца Алехандро Моро Канас с 6:3, 6:1 само за 75 минути игра. Следващият му съперник ще бъде шестият поставен Джак Дрейпър (Великобритания).

Чилиецът Кристиан Гарин си уреди среща с водача в схемата Александър Зверев (Германия) след успех над американеца Алекс Мичълсън с 6:7(7), 6:2, 6:1. Двубоят продължи два часа и 29 минути.

Канадският тенисист Феликс Оже-Алиасим, пети поставен, се справи с представителя на Япония Таро Даниел с 6:3, 6:2 и също се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Ян-Ленард Щруф. Четвъртият в схемата германец елиминира Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) със 7:6(0), 6:4.

Към 18:57 на 01.05.2024 Новините от днес