site.btaКевин Пенев спечели втори бронзов медал на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

снимка: БФ Гимнастика

Кевин Пенев спечели второ бронзово отличие от Световната купа по спортна гимнастика в Осиек (Хърватия).

След като в събота стана трети на финала на земя, днес националът се нареди и на трето място на прескок. В битката за отличията по-малкият от братята Пеневи, който спечели и олимпийска квота за Париж 2024 на този уред, получи от съдиите оценка от 14.300 точки.

С 14.200 точки на четвърто място в този финал се нареди Даниел Трифонов. За възпитаникът на Илия Янев това е дебют на състезание от такъв ранг при мъжете. Състезателят на Левски-Спартак е финалист на прескок от Световното първенство за младежи през 2023 година в Анталия. Тогава Трифонов влезе във финала с първа оценка.

Финалът на халки с участието на Кевин Пенев е по-късно днес.

Към 11:59 на 09.05.2024 Новините от днес