site.btaС два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл и продължава на полуфиналите за ФА Къп

снимка: АП/Dave Thompson

С два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия по футбол.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха инициативата през целия мач и заслужено продължават битката за трофея.

Бернардо Силва откри резултата в 13-ата минута след рикошет в крака на Джамал Лоселс.

Сити удвои преднината си след половин час игра, когато отново португалецът се разписа и отново след рикошет, този път в главата на Свет Ботман.

След почивката "гражданите" продължиха да диктуват събитията на терена, като Доку имаше възможност да вкара трети гол, но вратарят на гостите Дубравка спаси.

По-рано днес Ковънтри отстрани Уулвърхямптън, а утре са другите два четвъртфинала Манчестър Юнайтед - Ливърпул и Челси - Лестър.

Към 14:48 на 10.06.2024 Новините от днес