site.btaБългария зае 11-о място на сабя младежи отборно в последния ден от Европейското първенство по фехтовка в Италия

снимка: БФ Фехтовка

България зае 11-о място на сабя за младежи отборно в последния ден от Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Неапол. В състезанието участваха 17 тима, като златните медали спечелиха сабльорите от Румъния.

Виктор Филев, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Михаил Хаджилазов излязоха в първата си среща от елиминациите, валидна за място сред най-добрите осем, срещу Великобритания и отстъпиха с 43:45. В двубоите за разпределение на местата от 9-о до 16-о националите победиха Гърция с 45:37, отстъпиха пред Азербайджан с 41:45 и записаха още една победа - над Полша с 45:43, с което заеха 11-а позиция в крайното класиране.

В турнира на шпага за девойки Боряна Митова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова завършиха на 15-о място. В първата си среща, за място сред най-добрите осем, българките отстъпиха пред Турция с 40:45. В борбата за разпределение на местата от 9-о до 16-о те е загубиха от Испания с 36:45, след това отстъпиха пред Италия с 25:45, а в двубоя за 15-16-о място победиха Азербайджан с 45:28.

Към 03:28 на 01.06.2024 Новините от днес