site.btaБорислава Христова беше най-резултатна при победа на Сепси в женското баскетболно първенство на Румъния

снимка: ФИБА

Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова, победи лидера в класирането Констанца със 79:70 (25:19, 17:17, 24:12, 13:22) в среща от последния 14-и кръг на редовния сезон на първенството на Румъния по баскетбол за жени.

Отборът на Сепси, който е шампион от миналия сезон, завършва на второ място в подреждането с баланс от 12 победи и 2 загуби.

Българката започна като титуляр и изигра силен мач. Христова записа 22 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 35:16 минути на паркета.

За Констанца Драгана Живкович се отличи с 22 точки и 9 борби.

На четвъртфиналите на шампионата Сепси ще има за съперник Търгу Муреш, който финишира на осмата позиция с 1 успех и 13 поражения.

Към 12:47 на 14.05.2024 Новините от днес