site.btaНиколай Неделчев отпадна на полуфиналите на турнир по тенис в Испания

Николай Неделчев отпадна на полуфиналите на турнир по тенис в Испания
снимка: БФТенис

Николай Неделчев отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът, който преодоля квалификациите след три победи, загуби в оспорван мач от представителя на домакините Алехо Санчес със 7:5, 4:6, 5:7 за 3:09 часа. Преди този мач Неделчев постигна шест поредни успеха.

Срещу Санчес българинът допусна осем пробива и седем пъти спечели подаването на испанеца. След като си размениха по един сет, в решителната трета част Неделчев допусна пробив в 12-ия гейм и загуби срещата.

Към 05:25 на 14.05.2024 Новините от днес