site.btaБолоня влезе в топ 4 в Серия А с успех срещу Верона

Болоня влезе в топ 4 в Серия А с успех срещу Верона
Ремо Фройлер сложи точка на спора с попадение през второто полувреме / Снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Болоня се изкачи на четвърто място в класирането на италианското първенство по футбол с победа с 2:0 срещу Верона като домакин. "Червено-сините" са с 48 точки и водят с три пред Аталанта, който обаче е и с два мача по-малко.

Джовани Фабиан се разписа от близко разстояние в 27-ата минута след корнер, а попадението остана след видеопреглед. Халфът Ремо Фройлер пък удвои преднината на домакините през второто полувреме с дебютния си гол след трансфера от Нотингам Форест през месец септември.

Така Болоня увеличи победната си серия до пет мача и отборът е на само още един успех от рекорда си. Той бе записан през 1967 с шест поредни успеха.