site.btaКаролина спечели минимално срещу Флорида в НХЛ с попадение на Себастиан Ахо секунди преди края

Снимка: AP Photo/Karl B DeBlaker

Себастиан Ахо вкара 18.9 секунди преди финалната сирена и Пьотър Кочетков отрази 44 удара при победа на Каролина Хърикейнс с 1:0 срещу Флорида Пантърс в мач между два от най-добрите отбори в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Ахо вече има 21 попадения през сезона, след като получи тази асистенция от Андрей Свечников и Йеспер Фаст. Кочетков пък направи 16 спасявания само в последната третина и регистрира трети шътаут за сезона. Той също така има седем "сухи мрежи" в 56 мача в кариерата си.

Вратарят на Пантърс Сергей Бобровски спря 28 удара, но серията на Флорида от шест поредни победи приключи тази нощ. Флорида е и с 10 успеха в последните си 11 мача.

Остин Матюс наниза рекордния за сезона 52-и гол, а Макс Доуми се разписа два пъти при победа на Торонто Мейпъл Лийфс със 7:3 срещу Лас Вегас Голдън Найтс в друг мач от четвъртък вечер. Това бе 19-и двубой в кариерата на Доуми с два гола или повече, а Понтус Холмберг записа попадение и асистенция.

Джейк Маккейб, Давид Кампф и Джон Таварес вкараха останалите голове за отбора на Торонто, а Мартин Джоунс отрази 23 удара.

Расмус Сандин вкара победния гол 4:59 минути преди края на редовното време и Вашингтон Кепиталс победи с 5:3 Тампа Бей Лайтнинг. Конър Макмайкъл пък се разписа два пъти във втори пореден мач, а останалите попадения бяха дело на Никола Обе-Кюбел и Антъни Манта.

Вечерта не бе идеална за Капс, които останаха без нападателя Ти Джей Оши. Той получи контузия без пряк контакт със съперник и напусна леда 8:06 минути преди края.

Назем Кадри вкара в продължението и Калгари Флеймс надви с 3:2 лидера в Източната конференция Бостън Брюинс. Оливър Килингтън и Мартин Поспишил също бяха точни за Флеймс, които записаха втора поредна победа в Лигата.

Бостън е лидер в Атлантическата дивизия с 80 точки и води с две пред Флорида и осем пред Торонто. Каролина е начело на Столичната дивизия на Източната конференция със 79 точки и шест повече от Каролина.