site.btaДимитър Кузманов пропусна пет мачбола и отпадна от турнира по тенис в Тенерифе

Димитър Кузманов пропусна пет мачбола и отпадна от турнира по тенис в Тенерифе

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Тенерифе (Испания) с награден фонд 74 825 евро.

Българинът загуби с 6:4, 6:7 (4), 5:7 срещу Йозеф Ковалик (Словакия), който е номер 232 в световната ранглиста.

30-годишният Кузманов поведе в резултата след решителен пробив в десетия гейм на първия сет в двубоя, който продължи 3:24 часа.

Българският тенисист навакса пробив пасив пасив и изравни за 5:5 във втората част. Той поведе с 6:5 и 40-0 при сервис на Ковалик, но не успя да се възползва от три мачбола. В тайбрека Ковалик взе аванс от 6:1 точки и от четвъртата си възможност изравни резултата в сетовете.

Пловдивчанинът проби за 5:4 в третата решителна част и сервира за спечелване на мача. Той поведе с 40:15 и пропусна още два мачбола, а след това загуби подаването си. При 5:6 Кузманов изостана с 0:40 и Ковалик затвори срещата с втората си възможност.

Димитър Кузманов заработи 6 точки за световната ранглиста и 1200 евро от наградния фонд.

По-късно днес на турнира в Испания българинът Адриан Андреев ще се изправи срещу квалификанта Джовани Фонио от Италия.

Към 07:04 на 08.06.2024 Новините от днес