site.btaТимът на България отстъпи на Босна и Херцеговина и на двойки и загуби двубоя за Купа "Дейвис"

Снимка: БТА/Христо Стефанов

Отборът на Босна и Херцеговина поведе на България с 3:0 победи и реши изхода на мача в Световна група I на Купа "Дейвис". Загубата означава, че нашият тим ще изпадне  и ще играе в Световна група II

В мача на двойки Александър Донски и Александър Лазаров отстъпиха пред Мирза Башич и Дамир Джумхур с 6:7 (10), 3:6. Двубоят се игра в ТК "Авеню" в Бургас и продължи малко повече от час и 20 минути.

Много оспорван и решаващ бе първият сет. В него двойките взимаха сервиса си и се стигна до тайбрек. В решаващата част тимът на Босна и Херцеговина поведе с 3:0, но двамата българи обърнаха резултата до 5:4. Стигнаха се до няколко равенства, но при 10:10 Донски и Лазаров допуснаха минипробив, след което съперниците им спечелиха сета.

Във втората част боснецните имаха по-голяма предимство, като се откъснаха с 4:1, а с това затвориха мача с 6:3.

В събота Янаки Милев загуби от Дамир Джумхур, а Димитър Кузманов отстъпи на Нермат Фатич.

В програмата на сингъл е предвидено да играя в неделя още Димитър Кузманов срещу Дамир Джумхур, а по-късно и Янаки Милев срещу Нермат Фатич, но не се знае дали тези двубои ще се състоят, тъй като мачът вече е решен.

Към 01:36 на 03.06.2024 Новините от днес