site.btaМароко направи равенство с ДР Конго за купата на африканските нации

Мароко направи равенство с ДР Конго за купата на африканските нации
снимка: AP/Themba Hadebe

Мароко завърши наравно 1:1 срещу ДР Конго в двубой от група "F" на турнира за купата на африканските нации в Кот д'Ивоар.

Ашраф Хакими се разписа още в шестата минута, давайки аванс за един от фаворитите за спечелване на трофея. Преди по-малко от 13 месеца "лъвовете от Атлас" достигнаха до полуфиналите на Мондиал 2022.

Конгоанците се успяха да изравнят четири минути преди почивката от дузпа, като Седрик Бакамбу пропусна да се разпише от бялата точка, но в 76-ата минута Силас Катомпа реализира заслужено попадение за ДР Конго.

Мароко има 4 точки на първо място в групата, но не успя да си осигури класиране за фазата на директните елиминации. ДР Конго е на втора позиция в група "F" с 2 точки.

Замбия и Танзания направиха равенство 1:1. В 88-ата минута Патсон Дака вкара късен изравнителен гол за останалия с 10 футболисти замбийски тим.

Преди това Симон Мсува изведе Танзания напред след само 11 минути игра. Втори жълт и съответно червен картон от тима на Замбия в 44-ата минута получи Родрик Квабе.

Танзанийците спечелиха първа точка в тазгодишното издание на турнира, докато Замбия има 2 точки на трето място в група "F".

Към 23:40 на 15.05.2024 Новините от днес