site.btaФаворитът Мароко стартира с убедителна победа на Купата на африканските нации

Фаворитът Мароко стартира с убедителна победа на Купата на африканските нации
снимка: АП/Themba Hadede

Мароко стартира с убедителна победа с 3:0 срещу Танзания в турнира за Купата на африканските нации по футбол.

Полуфиналистът от последното световно първенство, един от фаворитите за трофея в континенталния турнир, не се затрудни срещу непретенциозния съперник и спечели категорично с голове на капитана Ромен Саис, Аз-Един Унаи и Юсеф Ен Несири.

Танзанийците играха с човек по-малко в последните 20 минути след червен картон на Новатус Мироши.

В другия мач от група F отборите на ДР Конго и Замбия завършиха 1:1.

В 23-ата минута бившият играч на Арсенал Тула Кингс Кангва изведе замбийците напред. Почти веднага обаче съперникът успя да изравни - Йоан Виса се разписа и равенството се запази до края.

Към 17:02 на 11.06.2024 Новините от днес