site.btaЗащитаващата титлата си Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Оукланд

снимка: David Rowland/Photosport via AP

Водачката в схемата и защитаваща титлата си от миналата година Коко Гоф (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Оукланд (Нова Зеландия) от сериите УТА 250 с награден фонд 267 082 долара.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2023-а Гоф се наложи над чехкинята Бренда Фрухвиртова с 6:3, 6:0.

16-годишната Фрухвиртова нямаше шансове срещу американката, която поведе с 3:2 в първия сет и с 5:0 във втория, за да стигне без проблеми до крайния успех.

"Тя започна наистина добре, но аз успях да повиша нивото си, сервирах добре и мисля, че като цяло изиграх страхотен мач днес", заяви Гоф, която се подготвя за Откритото първенство на Австралия.

Следващата съперничка на американката ще бъде осмата поставена Варвара Грачьова (Русия), която елиминира Лилу Сун (Швейцария) с 6:3, 6:4.

Номер 2 Елина Свитолина (Украйна) също продължава напред. Тя победи участващата с "уайлд кард" Ема Ръдукану (Великобритания), шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2021-а, с 6:7(5), 7:6(3), 6:1 в изключително равностоен двубой.

Радукану ще се отправи към Откритото първенство на Австралия, което започва на 14 януари, уверена във физическата си форма след завръщането на корта след деветмесечна пауза поради контузия.

Тя изигра два маратонски мача в Оукланд, преминавайки и през двата невредима, въпреки че игра с лента на дясното си бедро днес. Мачът й със Свитолина продължи почти три часа.

Радукану водеше с 5:2 в първия сет, но в крайна сметка трябваше да премине през тайбрек след 71 минути. Свитолина поведе в началото на втория сет, но Радукану се пребори отново, за да стигне до тайбрек. Тя спечели първите две точки при сервис на Свитолина, но след това бившата номер 3 в света украинка доминираше и изравни след нови 67 минути. Украинката поведе с 5:0 в третия сет и след 6:1 затвори мача.

Седмата Петра Мартич (Хърватия) победи Юан Юе (Китай) с 6:2, 6:2 и също продължава на четвъртфиналите.

Към 01:44 на 01.06.2024 Новините от днес