site.bta"Победата е хубава заради борбата и себераздаването на играчите", смята треньорът на Черно море Тича Кирил Болшаков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Черно море Тича Кирил Болшаков след срещата от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между варненския тим и Ямбол, завършила 93:89 за домакините.

Кирил Болшаков (треньор на Черно море Тича): "Победата е хубава заради борбата и себераздаването. Вижте първата четвърт, вижте и четвъртата – това бяха два различни отбора. В предишни мачове в първата част играехме добре, а в последната – лошо. Сега всичко беше на обратно и това беше приятно. Момчетата проявиха характер. Благодаря им за характера и за подготовката. Очакваме Мартин Йорданов да се върне, но не мога да кажа в какъв срок.“

Костадин Лазаров (играч на Черно море Тича): "Започнахме малко по-слабо от очакваното, тук по принцип първото полувреме играем много силно. Този път мисля, че допуснахме 11 грешки на полувремето. Това малко ни забави, не раздавахме добре топката, не тичахме добре в контраатака и не си използвахме шансовете. Но през второто полувреме излязохме здраво в защита и се поправихме. Вкарахме някои трудни шутове. Малко спорни свирки имаше, но това е баскетбол все пак. Тази победа за нас беше много важна, понеже започнахме сезона с по-скъсен състав, нямахме три-четирима основни играчи и сега гоним всяка победа. Разбира се, че мислим за последния мач в година, имаме един ден, два почивка максимум, и след това излизаме да бием Балкан.“

Към 11:13 на 10.05.2024 Новините от днес