site.btaЯнис Адетокунбо поведе Милуоки Бъкс при победата на тима над Орландо Меджик, ЛеБрон Джеймс не игра при загуба на Лос Анджелис Лейкърс

Снимка: AP Photo/Morry Gash

Янис Адетокунбо реализира 37 точки и спечели 10 борби, Деймиън Лилард добави 24 точки при успеха на Милуоки Бъкс над Орландо Меджик със 118:114 в НБА. Това бе четвърта поредна загуби на Орландо в първенството. Адетокунбо вкара седем точки в последната част на мача, като пет от тях бяха след изпълнения на наказателни удари. Крис Мидълтън и Брук Бопес бяха другите двама играчи на домакините, които направиха двуцифрен брой точки - по 14. Паоло Банчеро отбеляза 23 за Орландо, а Мориц Вагнер се включи от пейката с 21 точки и 8 борби. Коул Антъни завърши с 18 точки, 11 борби и 6 асистенции.

Антъни Едуърдс вкара 27 точки, спечели седем борби и направи 5 асистенции за Минесота при победата над Лос Анджелис Лейкърс със 118:111. Карл-Антъни Таунс добави 21 точки за Минесота, който в предишния си мач загуби от Филаделфия. Рюди Гобер завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 13 борби. Антъни Дейвис отбеляза 31 точки и спечели борби за Лейкърс, които загубиха четвърти пореден мач. Остин Рийвс добави 20 точки. ЛеБрон Джеймс не игра за "Езерняците" заради възпаление на левия глезен.

Кайл Кузма завърши с 32 точки, 8 борби и 6 асистенции за драматичния успех на Вашингтон над Портланд със 118:117. Тойс Джоунс реализира пет тройки и завърши с общо 24 точки, докато Дейниъл Гафорд помогна с 16 точки, 8 борби, 6 блокирани шута и четири откраднати топки. Това бе едва трета победа в 20 мача за Вашингтон. Анфърни Саймънс отбеляза рекордните си за сезона 41 точки за Портланд, който загуби за осми път в последните девет мача. Деандре Айтън реализира 23 и спечели 16 борби, а Джерами Грант добави 20 точки на Портланд.

Кели Олиник отбеляза 27 точки, 6 асистенции и открадна 4 точки при победата на Юта над Детройт със 119:111. Това бе 25 поредна загуба на Детройт, като само Кливланд през сезон 2010-11 и Филаделфия през 2013-2014 са губили по 26 пъти поред. Кейд Кънингам поведе Детройт с 28 точки, 10 асистенции и шест борби. Джейдън Айви добави 24.

Коби Уайт реализира 22 точки, включително и 12 в решителната четвърта част за успеха на Чикаго Булс над Сан Антонио Спърс със 114:95. Това бе трета поредна победа за "Биковете". ДеМар ДеРозан отбеляза 21, а Патрик Уилямс 18 за победителите. Девин Васел бе водещ реализатор на Спърс с 21 точки, зокато Зак Колинс добави 14. Виктор Уембаняма завърши само със 7 точки. Сан Антонио е загубил 21 от последните си 22 мача.

Трей Мърфи III реилизира 28 точки за успеха на Ню Орлиънс при гостуването на Кливланд със 123:104. Мърфи вкара 10 от 16 си опита за стрелба, а Ню Орлиънс спечелиха за пети път в последните шест срещи. Си Джей Макколъм отбеляза 18. Дийн Уейд вкара 20 за Кливланд, който игра без болния Донован Мичел.

Шай Гилджъс-Александър отбеляза 31 точки и поведе Оклахова Сити за победата над Лос Анджелис Клипърс със 134:115. Новобранецът Чет Холмгрен реализира 23 точки и рекордните си за сезона седем асистенции. Джейм Хардън поведе Клипърс с 23 точки, докато Пол Джордж добави 22, а Ръсел Уестбрук завърши с 15 точки и 13 борби.

Дезмънд Бейн вкара 22 от своите 31 точки във второто полувреме, а Джарън Джаксън Джуниър добави 21 за успеха на Мемфис срещу Индиана със 116:103. Джа Морант завърши с 20 точки, 8 асистенции и 5 борби в дебюта си, след като изтърпя наказание от 25 мача за показване на оръжие във видео клип. Зиър Уилям добави 16 точки, а Санти Алдама - 13. Оби Топин отбеляза 22 за Индиана, който загуби за пети път в последните шест мача. Тайръз Халибъртън помогна със 17 точки и 14 асистенции.

Към 17:43 на 02.06.2024 Новините от днес