site.btaБаскония победи Фенербахче, Виртус Болоня преодоля Барселона в баскетболната Евролига

снимка: Andreas Gora /dpa via AP (архив)

Испанският Баскония победи турския Фенербахче с 80:79 (10:18, 28:19, 19:18, 23:24) като домакин в среща от 12-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Баскония постигна седми успех от 12-те си мача до момента и се изкачи на пето място във временното класиране, докато Фенербахче допусна шеста загуба и е десети към момента.

Гостите поведоха с 8 точки след първата четвърт, но испанският състав навакса изоставането си до почивката и поведе с 38:37. Последва равностойно второ полувреме, в което Баскония надделя.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър се представи на ниво за домакините и завърши с 11 точки, 6 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 32 минути на терена. Най-резултатен за успеха на Баскония бе Маркъс Хауърд с 28 точки, а за Фенербахче Найджъл Хейс-Дейвис реализира 19 точки, 4 борби и 6 асистенции.

В Италия Виртус Болоня постигна домакинска победа над испанския Барселона с 80:75 (18:24, 15:21, 23:16, 24:14) и излезе на трета позиция в подреждането с осем победи и четири загуби. С една победа поведе Барселона се намира на второ място, изоставайки само от лидера Реал Мадрид.

Каталунският гранд имаше преднина от 61:56 след третата четвърт, но домакините успяха да осъществят обрат.

Ифе Люндберг се отличи с 21 точки и 2 асистенции за Виртус Болоня, докато за Барселона с 15 точки и 5 борби се отчете Уили Ернангомес.

Друг испански тим Валенсия се наложи у дома над сръбския Цървена звезда с 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 13:16) и държи 12-ото място в класирането с актив 6-6. За Цървена звезда поражението бе осмо, като отборът е 16-и в подреждането в Евролигата.

Най-резултатен за домакине бе Брандън Дейвис с 21 точки и 5 борби, а Неманя Недович вкара 14 точки за сръбския състав.

Израелският Макаби Тел Авив се наложи над АСВЕЛ Вильорбан с 94:91 (17:19, 28:27, 25:20, 24:25) като гост във Франция в друга среща от кръга. След седмата си победа до момента Макаби заема шестата позиция, докато АСВЕЛ е предпоследен, 17-и с два успеха и вече десет поражения.

Уейд Болдуин бе най-резултатен за гостите с 21 точки, 3 борби и 8 асистенции, а за тима на АСВЕЛ Нандо дьо Коло се включи с 22 точки и 4 асистенции.

Към 13:46 на 21.05.2024 Новините от днес