site.btaАндре-Пиер Жиняк вкара своя 199-и гол, за да класира Тигрес за полуфиналите на първенството на Мексико

Снимка: AP Photo/Ryan Sun

Френският нападател Андре-Пиер Жиняк отбеляза своите 198 и 199-и гол при победата на Тигрес с 3:0 в реванша срещу Пуебла, която класира тима за полуфиналите на първенството на Мексико по футбол, съобщи АФП.

Жиняк, който ще празнува във вторник 38 години, откри резултата в мача от дузпа в деветата минута, а в 25-ата минута се разписа и след отлично изпълнен пряк свободен удар. Тигрес, които бяха завършили  2:2 при гостуването си на Пуебла в първия мач, вкараха и трето попадение чрез Николас Ибанес.

Следващият съперник на Тигрес ще бъде Пумас, като тимовете ще играят един срещу друг на разменено гостуване в сряда и в събота.

Жиняк се цели с Тигрес към седми финал, като той има спечелени пет титли с отбора си.

Към 09:30 на 26.02.2024 Новините от днес