site.btaРома надви десетима от Сасуоло с обрат в последния четвърт час

Рома надви десетима от Сасуоло с обрат в последния четвърт час
Пауло Дибала записа гол и асистенция за "вълците" / Снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Рома направи обрат в последния четвърт час с човек повече и победи Сасуоло с 2:1 в мач от 14-ия кръг на италианското първенство по футбол. "Вълците" се изкачиха на пето място с 24 точки, колкото има и четвъртият Наполи.

Сасуоло пък се смъкна на 15-о място по голова разлика зад Дженоа. И двата отбора имат по 15 точки.

Сасуоло поведе в средата на първото полувреме чрез Матеус Енрике, който получи топката в наказателното поле от Доменико Берарди и я вкара във вратата на гостите. Даниел Балока обаче бе изгонен с червен картон в 63-та минута и това улесни Рома. Пауло Дибала изравни от дузпа в 76-ата минута, а само шест по-късно аржентинецът записа и асистенция за победното попадение на Расмус Кристенсен.