site.btaСребро за България отборно при жените на Световното първенство по кикбокс в Португалия

снимка: Българска конфедерация по кикбокс и муай тай

България спечели сребърен медал отборно при жените на Световното първенство по кикбокс в португалския град Албуфейра.

В последната дисциплина от програмата българките се наредиха втори в стил пойнтфайтинг. Тимът в състав Калина Бояджиева, Кристина Николова, Александра Георгиева и Калина Колева победи последователно представителките на Мексико, Ирландия и Италия, с което стигна до финала. В спора за отборната титла България отстъпи на Великобритания само с три точки разлика 13:16, с което зае втората позиция.

При мъжете отборно стил пойнтфайтинг родните кикбоксьори Кристиян Милушев, Светослав Прокопов, Николай Петров и Виктор Грозданов останаха извън медалите, след като записаха една победа над Гватемала и една загуба от представителите на Унгария.

Така България приключи най-успешното си Световно първенство по кикбокс, завършвайки с 6 световни титли, 4 сребърни отличия и 10 бронза.

Българският рефер Даниел Въгленов получи огромно признание за работата си и беше повишен в най-висок международен клас "А" от председателя на съдийска колегия на ринг на WAKO - Юри Лахтиков.

Медалистите, заедно с трикратната световна шампионка Калина Бояджиева, се прибират в София в понеделник с полет от Лисабон и кацат на терминал 2 в 23:10 часа.

Към 02:16 на 20.05.2024 Новините от днес