site.btaЦСКА с трудна победа над Спартак (Плевен) в Националната баскетболна лига, Миньор 2015 постигна втори успех за сезона

снимка: БТА архив

ЦСКА и Миньор 2015 (Перник) постигнаха победи в седмия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Червените" надделяха трудно над гостуващия Спартак (Плевен) с 83:79 (23:17, 21:20, 19:18, 20:24). Столичани имат в актива си пет победи и две загуби, заемайки второ място в класирането, а възпитаниците на Любомир Минчев са шести с три успеха и четири поражения.

ЦСКА имаше преднина от 44:37 на почивката, но гостите стигнаха до обрат през второто полувреме. 2:04 минути преди сирената Спартак водеше със 79:78, но до края за "червените" тройка отбеляза Кейлъб Уесън, а два наказателни удара добави Георги Боянов, което осигури победата на тима на Росен Барчовски.

Георги Боянов се отличи с 27 точки и 7 борби за тима на ЦСКА, а по 12 точки вкараха Маркъс Хамънд и Кейлъб Уесън (8 борби).

За плевенчани по 23 точки реализираха Джонил Фъджет и Родни Първис.

В следващия кръг на 26 ноември ЦСКА ще гостува на вицешампиона Черноморец (Бургас), докато ден по-рано Спартак ще играе с БК Шумен.

В столичната зала "Триадица" Миньор 2015 (Перник) спечели срещу Берое (Стара Загора) с 92:79 (18:31, 27:20, 21:16, 26:12) след силна последна четвърт на мача.

Възпитаниците на Георги Младенов изоставаха с 66:67 след 30 минути игра, но направиха серия от 22:6 за осем минути в последната част и без проблеми спечелиха двубоя, записвайки втори успех от началото на сезона.

Александър Милов вкара 25 точки и спечели 6 борби за перничани, а по 17 точки добавиха Никола Ивкович и Огнен Пантович.

За Берое Даръл Дейвис реализира 23 точки и направи 9 асистенции, Антун Маричевич вкара 18 точки, а Карлос Пепин 15.

В следващия кръг на Миньор 2015 предстои домакинство на Академик (Пловдив) отново в София, а тимът от Стара Загора ще гостува на Черно море Тича (Варна).

В понеделник е последната среща от кръга между Академик (Пловдив) и Рилски спортист (Самоков).

Срещи от седмия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Миньор 2015 (Перник) - Берое (Стара Загора) - 92:79 (18:31, 27:20, 21:16, 26:12)
ЦСКА - Спартак (Плевен)                     - 83:79 (23:17, 21:20, 19:18, 20:24)

в понеделник:
Академик (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков)

от събота:
Шумен - Черно море Тича (Варна) - 82:91 (20:10, 9:32, 27:25, 26:24)
Левски - Ямбол                   - 82:93 (22:26, 25:18, 12:18, 23:31)

от неделя:
Черноморец - Балкан (Ботевград) - 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15)

9. Рилски спортист      6 	3 	3 	470:450 	 9
10. Миньор 2015 	 7 	2 	5 	509:623 	 9
11. Черно море Тича      7 	1 	6 	523:611 	 8
12. Академик Пловдив     6 	1 	5 	472:523 	 7

Към 08:13 на 17.06.2024 Новините от днес