site.btaЛевски загуби домакинството си на Шумен в Националната баскетболна лига

Левски загуби домакинството си на Шумен в Националната баскетболна лига
снимка БТА

Левски претърпя поражение от Шумен с 67:85 (23:17, 14:30, 23:15, 7:23) като домакин в зала "Триадица" в двубой от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). "Сините" допуснаха втора загуба от началото на сезона, а отборът на Шумен постигна втора поредна и общо трета победа.

След равностойни първи минути, домакините от Левски поеха инициативата, а преднината им достигна 8 точки. Баскетболистите на Шумен не позволиха по-сериозно откъсване и се доближиха на 2 точки, като в края на първата част "сините" водеха с 23:17. Домакините обаче загубиха Димитър Маринчешки, който малко след включването си в игра получи удар в носа и не успя да продължи двубоя.

Втората четвърт започна със серия от 10:0 за гостите. Последваха няколко размени на водачеството и до почивката тимът на Шумен се възползва от пропуските на съперника, повеждайки с 47:37. Уилфрид Ликей натрупа 14 точки през първото полувреме, а Дейвид Ролинс и Брайън Камерън записаха по 12 на този етап.

Шумен увеличи аванса си до 12 точки в началото на второто полувреме, но Левски постепенно намали пасива си и преди четвъртата част изоставаше само с 2 при 60:62.

В заключителните минути гостите вложиха много усилия в защита, запазиха водачеството и удържаха опитите на Левски за обрат. Домакините успяха да скъсят дистанцията до 1 точка в един момент от последния период, но Шумен пак вдигна преднината си над 10 точки и спечели.

Брайън Камерън бе най-резултатен за Шумен с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции. Дейвид Ролинс се отличи с 22 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Уилфрид Ликей реализира 19 точки и 5 борби. Гостите отбелязаха 11 тройки от 27 опита, докато домакините вкараха само 5 от 20 стрелби от далечна дистанция.

Алън Арнет завърши със 17 точки, 5 борби и 4 асистенции за Левски, а Джон Флорвиъс се отчете с 15 точки и 8 борби.

"Сините" изиграха срещата основно с 6 състезатели, а мачът пропусна Лъчезар Димитров, който е контузен.

В следващия кръг на 17 ноември Левски ще приеме тима на Ямбол, докато отборът на Шумен ще бъде домакин на Черно море Тича.

Срещи от шестия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Левски – Шумен - 67:85 (23:17, 14:30, 23:15, 7:23)

10. Академик Пловдив  5	1  4	386:436  6
11. Миньор 2015       5	1  4	343:458  6
12. Черно море Тича   5	0  5	360:451  5

Към 14:05 на 20.05.2024 Новините от днес