site.btaПари Сен Жермен се изкачи на първо място в Лига 1 с убедителна победа срещу Страсбург

Снимка: АП

Пари Сен Жермен се изкачи на първо място в класирането на френското първенство по футбол с победа с 3:0 срещу Страсбург в мач от деветия кръг. Столичани са с точка пред Монако и две пред Ница, който днес посреща Олимпик Марсилия.

Килиан Мбапе даде преднина на парижани в десетата минута, а три по-късно попадение на гостите бе отменено заради засада на Лебо Мотиба. След половин час игра Карлос Солер се възползва от асистенция на Мбапе и покачи на 2:0, а в 77-та минута Фабиан Руис оформи крайния резултат.

Страсбург е 12-и в класирането с десет точки.