site.btaОлимпиакос победи Партизан след продължение в Евролигата по баскетбол за мъже

Олимпиакос победи Партизан след продължение в Евролигата по баскетбол за мъже
снимка: АП архив

Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия Партизан (Белград) с 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16, 13:9) след продължение в среща от четвъртия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 85:85.

Домакините пропиляха преднина от 12 точки през първото полувреме, след което наваксаха пасив от 14 в третата четвърт, за да стигнат до успеха.

Янулис Ларендзакис беше най-полезен за Олимпиакос с 19 точки, Никола Милутинов добави 16 точки и 7 борби, а Алек Питърс вкара 15 точки.

За сръбския тим Зак Лидей завърши с 18 точки и 5 борби, а Кевин Пънтър със 17 точки и 5 борби.

Защитаващият титлата си Реал Мадрид продължава без поражение от началото на сезона, след като спечели срещу Олимпия Милано (Италия) с 88:71 (19:25, 23:17, 25:19, 21:10) и продължава да е начело в класирането.

Серхио Люл се отчете с 19 точки за успеха, Марио Хезоня с 13, а Факундо Кампацо записа 12 точки и 10 асистенции.

За италианците Шавон Шийлдс беше най-резултатен с 16 точки и 7 борби.

Испанският Баскония загуби домакинството си на Жалгирис (Литва) с 82:99 (14:22, 25:24, 22:28, 21:25) и записа второ поредно поражение.

Американецът с български паспорт Милър-Макинтайър започна сред титулярите за Баскония и завърши със 7 точки, 3 борби и 7 асистенции за 24:05 минути игра.

От неговите съотборници Чима Монеке се отличи с личен рекорд от 32 точки и 9 борби, а Маркъс Хауърд вкара 26 точки.

Роланд Шмитс беше над всички за победителите с 21 точки и 8 борби.

Фенербахче (Турция) постигна успех над АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 101:86 (16:28, 26:27, 30:15, 29:16) след 18 точки на Скоти Уилбекин. Домакините изоставаха с 18 точки в хода на двубоя, но направиха обрат след силно второ полувреме.

За АСВЕЛ поражението е четвърто поредно за сезона и общо 17-о поредно в турнира.

Към 19:19 на 23.05.2024 Новините от днес