site.btaХристо Манолов се класира за финала при мъжете на Световната купа по спортна аеробика в Букурещ

снимка БТА

Националът Христо Манолов се класира с осма оценка за финала на индивидуално мъже на финала на Световната купа по спортна аеробика в румънската столица Букурещ.

Българинът получи за изпълнението си оценка от 18.850 точки, въпреки че имаше 0.20 наказание. Това е най-доброто класиране до сега на Манолов при възрастова група индивидуално мъже. Финалите са в неделя.

С първа оценка в пресявките е Давиде Начи (Италия) с 20.600 точки.

Днес в 16.00 часа започват квалификациите в категории смесени двойки и индивидуално жени, където Христо Манолов и Борислава Иванова ще се борят за класиране сред най-добрите осем.

В зала "Поливалента" в румънската столица са събрани най-добрите състезатели от целия свят.

Миналият уикенд на международния турнир в Пловдив Борислава Иванова стана първа на жени индивидуално с най-високата оценка в цялото състезание и триумфира на смесени двойки заедно с Христо Манолов, който пък се нареди четвърти при мъже индивидуално.

Към 07:48 на 27.07.2024 Новините от днес