site.btaЙордан Минчев и Павлин Иванов помогнаха за втората победа на Сибиу в румънския баскетболен шампионат

снимка: Сибиу/ Инстаграм, instagram.com/bccsusibiu

Сибиу, с българите Йордан Минчев и Павлив Иванов с състава, победи тима на Орадя със 79:66 (14:23, 21:19, 23:8, 21:16) като гост в среща от втория кръг на първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Успехът бе втори пореден за Сибиу от началото на сезона, а отборът заема първо място във временното класиране в група "Б" на шампионата.

Домакините започнаха по-добре, но Сибиу изравни играта и поведе за кратко във втората част преди Орадя да си върне водачеството и да се оттегли на почивката с аванс от 42:35.

В третата четвърт обаче Минчев, Иванов и съотборниците им бяха категорични и обърнаха до 58:50 в своя полза преди заключителния период, в който също имаха превъзходство, а преднината им достигна 19 точки.

Йордан Минчев изигра силен мач и завърши с "дабъл-дабъл" за успеха - 18 точки и 10 борби, а Павлин Иванов също бе на ниво и добави 10 точки.

"Първо искам да поздравя съотборниците си, защото със сигурност не беше лесен мач. Започнахме лошо, но променихме агресията през второто полувреме, което мисля, че беше очевидно. Показахме по-добра защита и победихме. Чувствам се добре, хубавото е, че спечелихме дори, когато не играем добре", коментира Минчев за клубния профил в социалната мрежа Инстаграм.

Срещата на Сибиу от третия кръг е отложена, а в следващия си двубой тимът ще приеме Крайова на 14 октомври в четвъртия кръг на румънския елитен баскетболен шампионат.

Към 03:32 на 19.05.2024 Новините от днес