site.btaШведският Бурос победи финландския Катая в групата на Черноморец от квалификациите за Купата на ФИБА Европа

снимка БТА, архив

Шведският Бурос Баскет победи домакините от Катая Баскет със 78:71 (23:15, 17:27, 20:21, 18:8) в Йоенсу, Финландия в първи мач от квалификационен турнир D за влизане в групите на Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Двата отбора са съперници на българския Черноморец, който утре (4 октомври) ще се изправи срещу Бурос, а в четвъртък (5 октомври) ще излезе срещу Катая.

Победителят в квалификационната група ще се класира за основната груповата фаза, подобно на победителите от останалите шест турнира и два от най-добрите втори отбори.

Баскетболистите на Бурос започнаха по-концентрирано и поведоха с 23:15 след първата четвърт. Последва силна втора част за Катая, който обърна до 42:40 в своя полза на почивката. Двата състава изиграха равностойна трета четвърт, а преди последните 10 минути домакините имаха аванс от три точки при 63:60. Три минути преди края резултатът бе равен 71:71, а до края финландският тим не успя да отбележи кош срещу серия от 7 безответни точки за Бурос, който стигна до успеха.

Джаред Годфри бе най-резултатен за Бурос Баскет с 29 точки и 6 борби, а Райън Логан добави 15 точки, 4 борби и 7 асистенции.

За Катая Баскет Ники Сибанде отбеляза 24 точки и 5 борби.

Към 06:24 на 17.05.2024 Новините от днес