site.btaАвтогол на Серхио Рамос донесе успеха на Барселона над Севиля в испанската Ла Лига

снимка: АП

Барселона излезе начело във временното класиране в испанското футболно първенство след победа с 1:0 като домакин на Севиля в първи мач от осмия кръг. Успехът за каталунския гранд дойде след автогол на бившия капитан на Реал Мадрид Серхио Рамос в 76-ата минута.

Тимът на Барселона продължава без загуба в шампионата и събра 20 точки на първото място, изпреварвайки Жирона, който е с 19 точки. Отборът на Севиля претърпя четвърто поражение от осем срещи и държи 12-ата позиция със 7 точки в актива си.

За 37-годишният Серхио Рамос това бе първи мач срещу Барселона от 2020-а насам. Той не успя да изчисти добре топката след центриране на 16-годишния Ламин Ямал и вкара за 1:0 в полза на Барселона.

Португалецът Жоао Феликс пропусна добра възможност да се разпише за домакините в 13-ата минута, а три по-късно пропуск направи и Иван Ракитич за Севиля. До края на първото полувреме Феликс и Рафиня направиха нови опити да дадат аванс на Барселона, но неуспешно.

Малко преди попадението на каталунците Роберт Левандовски и Ракитич пропиляха нови възможности за попадение, съответно за Барселона и Севиля.