site.btaБаскетболният Черноморец победи Левски в контролна среща в София

Баскетболният Черноморец победи Левски в контролна среща в София

Отборът на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21, 22:19) в контролна среща, играна в зала "Триадица" в София.

Двата тима се готвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За носителя на Купата на България Левски двубоят бе генерална репетиция за битката за Суперкупата на страната срещу шампиона Балкан на 1 октомври в Ботевград, а Черноморец ще гостува на ЦСКА утре (26 септември) в последната си проверка.

Баскетболистите на Левски започнаха по-добре и поведоха с 19:16 след първата четвърт. Гостите изравниха в началото на втората част и в следващите три минути обърнаха до 26:21 в своя полза. Оспорваната игра продължи, а "сините" за кратко пак излязоха напред след серия от 6:0 при 27:26, но Черноморец си върна инициативата и на почивката имаше аванс от 33:30.

Последва равностойна трета четвърт, в която съперниците си разменяха водачеството, като преди последните 10 минути Левски водеше с 51:50. Домакините взеха 6 точки преднина при 60:54, но бургазлии бързо изравниха за 60:60 шест минути преди финала на мача. Черноморец водеше с 4 точки - 67:63 при оставащи по-малко от три минути и удържа опитите на Левски за обрат.

Най-резултатен за победителите бе Травис Макконико с 20 точки, а Евгени Хаджирусев добави 16 точки.

За Левски Алекс Симеонов, който към момента носи екипа на "сините", завърши с 14 точки. Джон Флорвиъс и Златин Георгиев отбелязаха по 13.

Христо Захариев пропусна срещата за Черноморец заради проблем с глезена, като няма да играе в предстоящата контрола с ЦСКА във вторник.

Към 13:34 на 12.05.2024 Новините от днес