site.btaБалкан загуби от румънския Крайова във втората контрола между двата тима, Берое победи Академик Пловдив

снимка БТА архив

Баскетболистите на Балкан отстъпиха като гост на румънския Крайова със 71:75 (7:15, 13:21, 23:18, 28:21) във втората контрола между двата тима. Това беше и последната проверка на "зелените" преди старта на официалните мачове.

Балкан не игра добре през първото полувреме, когато допусна пасив от 16 точки - 20:36.  След почивката тимът се представи  значително по-силно и стопи изоставането си  до 4 точки.

Карл-Йохан Липс беше най-резултатен с 18 точки. Илиян Пищиков отбеляза 16, 12 вкара Димитър Димитров, а с 8 завърши Мартин Сотиров.

За Крайова с "дабъл-дабъл" се отличи бившият център на Балкан Милан Милованович - 17 точки и 11 борби.

Берое записа първа победа в контролите преди началото на новия сезон. В Стара Загора баскетболистите на Бойко Миленков надвиха драматично Академик Пловдив с 87:86.

Антун Маричевич беше най-резултатен за успеха с 25 точки, толкова реализира и Джъстин МакКол за гостите.

Към 22:54 на 20.05.2024 Новините от днес