site.btaМими Христова се класира на четвъртфиналите на световното първенство по борба, Евелина Николова чака репешаж

Христова (червено трико) стартира с чиста победа на световния шампионат в Сърбия / Снимка: БТА

Мими Христова се класира на четвъртфиналите на категория 65 кг за жени от световното първенство по борба в Белград, а Евелина Николова загуби в квалификациите и ще чака класиране на репешаж в следобедната сесия.

Христова започна турнира директно от осминафиналите и спечели с техническо превъзходство срещу монголката Тювшиняргалин Енкин. Следващата съперничка на действащата европейска шампионка най-вероятно ще бъде американката Мейси Кити, която обаче първо трябва да преодолее албанката Албина Дражи.

Николова започна на 57 кг срещу представителката на домакините Мария Игнатович и я надви с техническо превъзходство след една минута борба. В следващата фаза обаче бронзовата медалистка от Токио се изправи срещу миналогодишната световна шампионка на 59 кг Анастасия Никита от Молдова, която я победи с 12:0.

На осминафиналите Никита, която има и три европейски титли на 59 кг, ще срещне Лайлохон Собирова от Узбекистан или Айнур Ашимова от Казахстан.

Към 00:39 на 03.06.2024 Новините от днес